Commerce Product Bundle (8.x-1.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (82 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Quantity
uk: Кількість

en: Reset
uk: Скинути

en: Weight
uk: Вага

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Summary
uk: Резюме

en: Updated
uk: Оновлено

en: Created
uk: Створено

en: Required?
uk: Необхідно?

en: All
uk: Все

en: Page
uk: Сторінка

en: Published
uk: Опубліковано

en: Filter
uk: Фільтр

en: URL alias
uk: URL-синонім

en: Add to cart
uk: Додати в кошик

en: Desc
uk: Спад

en: Visibility settings
uk: Налаштування видимості

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Authoring information
uk: Відомості про автора

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Commerce
uk: Комерція

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Duplicate
uk: Продублювати

en: Cart
uk: Кошик

en: Product
uk: Товар

en: Changed
uk: Змінено

en: Not published
uk: Не опубліковано

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Apply
uk: Застосувати

en: URL path settings
uk: Налаштування шляху URL

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Locked
uk: Заблоковано

en: About
uk: Про модуль

en: Variations
uk: Варіації

en: Custom text
uk: Власний текст

en: Total price
uk: Загальна вартість

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: Language settings
uk: Налаштування мови

en: - All -
uk: - Усе -

en: Unit Price
uk: Ціна одиниці товару

en: Unit price
uk: Ціна одиниці товару

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: @group (historical data)
uk: @group (історичні дані)

en: @label:delta
uk: @label:дельта

en: Stores
uk: Магазини

en: - No value -
uk: - Немає значення -

en: Edit %label
uk: Редагувати %label

en: Last saved
uk: Остання зміна

en: Not saved yet
uk: Ще не збережено

en: (this translation)
uk: (цей переклад)

en: Entity reference rendered entity display format settings
uk: Налаштування формату відображення генерованої сутності посилання на сутність

en: Traits
uk: Риси

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: @entity using @field_name
uk: Сутність @entity використовує поле @field_name

en: Selected entity
uk: Вказана сутність

en: @label (@name:delta)
uk: @label (@name:дельта)

en: Delete %label
uk: Видалити %label

en: Purchased entity
uk: Придбана сутність

en: The purchased entity.
uk: Придбана сутність.

en: The number of purchased units.
uk: Кількість придбаних одиниць товару.

en: The price of a single unit.
uk: Вартість окремої одиниці товару.

en: Order item type
uk: Тип позиції замовлення

en: There are no @label yet.
uk: Ще немає @label.

en: Relate each @entity with a @field_name field set to the @label.
uk: Пов'язати кожну сутність @entity з полем @field_name, налаштованим на @label.

en: @entity revision using @field_name
uk: Редакція сутності @entity з використанням поля @field_name

en: Relate each @entity revision with a @field_name field set to the @label.
uk: Пов'язати кожну редакцію сутності @entity з полем @field_name, налаштованим на @label.
