Commerce Product Bundles (8.x-1.0) - en to ar translation catalogue (53 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Status
ar: الحالة

en: Author
ar: المؤلف

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Action
ar: إجراء

en: Quantity
ar: الكمية

en: File
ar: ملف

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Weight
ar: الوزن

en: Required
ar: ضروري

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Add item
ar: أضف رابطا

en: Created
ar: الإنشاء

en: Page
ar: الصفحة

en: Published
ar: منشور

en: URL alias
ar: بديل المسار

en: N/A
ar: غير موجود

en: Price
ar: السعر

en: Desc
ar: تنازلي

en: Visibility settings
ar: إعدادات العرض

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authoring information
ar: معلومات التاليف

en: Negate
ar: نفي

en: Product
ar: المنتج

en: Changed
ar: تم التغير

en: Products
ar: المنتجات

en: Not published
ar: لم ينشر

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Apply
ar: تطبيق

en: Add another item
ar: أضف عنصراً آخراً

en: URL path settings
ar: إعدادات المسار

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Language settings
ar: إعدادات اللغات

en: - All -
ar: - الكل -

en: Progress indicator
ar: مؤشر التقدم

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
ar: يخزن هذا الحقل المعرف (ID) لملف الصورة على شكل عدد صحيح.

en: Preview image style
ar: معاينة نمط الصورة

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Weight for row @number
ar: وزن السطر @number

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Original language
ar: اللغة الأصلية

en: Edit %label
ar: تحرير %label

en: Delete %label
ar: حذف %label

en: There are no @label yet.
ar: لا يوجد @label حتى الان.
