Commerce Product Bundles (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (84 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Author
fr: Auteur

en: Remove
fr: Retirer

en: Quantity
fr: Quantité

en: File
fr: Fichier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Weight
fr: Poids

en: Required
fr: Requis

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Add item
fr: Ajouter un élément

en: Created
fr: Créé

en: Published
fr: Publié

en: URL alias
fr: Alias d'URL

en: Price
fr: Prix

en: Add to cart
fr: Ajouter au panier

en: Visibility settings
fr: Paramètres de visibilité

en: Sort by
fr: Trier par

en: Authoring information
fr: Informations de publication

en: Negate
fr: Inverse

en: Product type
fr: Type de produit

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: Product
fr: Produit

en: Changed
fr: Modifié

en: Products
fr: Produits

en: Not published
fr: Non publié

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Apply
fr: Appliquer

en: Add another item
fr: Ajouter un autre élément

en: URL path settings
fr: Paramètres des chemins d'URL

en: Offset
fr: Décalage

en: Machine name
fr: Nom système

en: Behavior
fr: Comportement

en: Product variations
fr: Variations du produit

en: The product title.
fr: Le titre du produit.

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: Language settings
fr: Paramètres de langue

en: - All -
fr: - Tout -

en: Progress indicator
fr: Indicateur de progression

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Operations links
fr: Liens d'actions

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
fr: Ce champ stocke l'identifiant (ID) d'un fichier image sous la forme d'un nombre entier.

en: Preview image style
fr: Aperçu du style d'image

en: Bulk update
fr: Mise à jour en masse

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Weight for row @number
fr: Poids pour la ligne @number

en: Default quantity
fr: Quantité par défaut

en: Master
fr: Principal

en: Product Bundle
fr: Produit composé

en: Original language
fr: Langue initiale

en: Stores
fr: Boutiques

en: Product variation types
fr: Types de variation de produit

en: Edit %label
fr: Modifier %label

en: Last saved
fr: Dernier enregistrement

en: Not saved yet
fr: Pas encore enregistré

en: (this translation)
fr: (cette traduction)

en: Image field display format settings
fr: Paramètres de mise en forme d'affichage de champ image

en: - Create new -
fr: - Créer nouveau -

en: Failed:
fr: Échec :

en: Link to @entity_type_label
fr: Lien vers @entity_type_label

en: Provide a view link to the @entity_type_label.
fr: Fournir un lien pour afficher @entity_type_label.

en: @title (value @number)
fr: @title (valeur @number)

en: Delete %label
fr: Supprimer %label

en: Product variation type
fr: Type de variation de produit

en: The product author.
fr: L'auteur du produit.

en: The product URL alias.
fr: L'alias URL du produit.

en: The time when the product was created.
fr: La date à laquelle le produit a été créé.

en: The time when the product was last edited.
fr: La date à laquelle le produit a été modifié la dernière fois.

en: The parent product.
fr: Le produit parent.

en: The time when the variation was created.
fr: La date à laquelle la variation a été créée.

en: The time when the variation was last edited.
fr: La date à laquelle la variation a été éditée la dernière fois.

en: The product %label has been successfully saved.
fr: Le produit %label a été enregistré avec succès.

en: Generate variation titles based on attribute values
fr: Générer les titres des variations en fonction des valeurs des attributs

en: The variation title.
fr: Le titre de la variation.

en: Order item type
fr: Type d'élément de commande

en: Succeeded:
fr: Réussi

en: There are no @label yet.
fr: Il n'y a pas encore de @label.

en: Verifying entry...
fr: Vérification de l'entrée...
