Commerce Product Bundles (8.x-1.1) - en to ja translation catalogue (79 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Status
ja: 状態

en: Author
ja: 投稿者

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Action
ja: アクション

en: Quantity
ja: 数量

en: File
ja: ファイル

en: Reset
ja: リセット

en: Weight
ja: ウェイト

en: Required
ja: 必須

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Add item
ja: 項目を追加

en: Created
ja: 作成

en: Page
ja: ページ

en: Published
ja: 掲載

en: URL alias
ja: URLエイリアス

en: Price
ja: 価格

en: Add to cart
ja: カートに入れる

en: Desc
ja: 降順

en: Visibility settings
ja: 表示の設定

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Authoring information
ja: 投稿の情報

en: Negate
ja: 否定

en: Product type
ja: 商品タイプ

en: Duplicate
ja: 複製

en: Product
ja: 商品

en: Changed
ja: 変更済

en: Products
ja: 商品

en: Not published
ja: 非掲載

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Apply
ja: 適用

en: Select
ja: 選択

en: Add another item
ja: 別のアイテムを追加

en: URL path settings
ja: URLエイリアスの設定

en: Offset
ja: オフセット

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Behavior
ja: 動作

en: The product title.
ja: 商品のタイトル。

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: Language settings
ja: 言語の設定

en: - All -
ja: - 全て -

en: Progress indicator
ja: 進捗状況の表示

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Operations links
ja: 管理リンク

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
ja: このフィールドは画像ファイルを整数で表現したIDを格納します。

en: Preview image style
ja: 画像スタイルのプレビュー

en: Bulk update
ja: 一括更新

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: Weight for row @number
ja: 行 @row のウェイト

en: Default quantity
ja: デフォルトの数量

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Original language
ja: 元の言語

en: Stores
ja: ストア

en: Product variation types
ja: 商品バリエーションタイプ

en: Edit %label
ja: %label を編集

en: Last saved
ja: 最終更新

en: Not saved yet
ja: 未保存

en: (this translation)
ja: (この翻訳)

en: Image field display format settings
ja: 画像フィールドのディスプレイフォーマット設定

en: Failed:
ja: 失敗:

en: Link to @entity_type_label
ja: @entity_type_labelへのリンク

en: Provide a view link to the @entity_type_label.
ja: @entity_type_labelへの表示リンクを提供します。

en: @title (value @number)
ja: @title (値 @number)

en: Delete %label
ja: %label を削除

en: Product variation type
ja: 商品バリエーションタイプ

en: The product author.
ja: 商品の投稿者。

en: The product URL alias.
ja: 商品のURLエイリアス。

en: The time when the product was created.
ja: 商品の作成日時。

en: The time when the product was last edited.
ja: 商品の最終更新日時。

en: Generate variation titles based on attribute values
ja: 属性値をもとにバリエーションタイトルを生成

en: There are no @label yet.
ja: @labelはまだありません。
