Commerce Product Bundles (8.x-1.1) - en to tr translation catalogue (65 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Status
tr: Durum

en: Author
tr: Yazar

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Action
tr: Eylem

en: Quantity
tr: Miktar

en: File
tr: Dosya

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Required
tr: Zorunlu

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Add item
tr: Öğe ekle

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Page
tr: Sayfa

en: Published
tr: Yayında

en: URL alias
tr: URL takma adları

en: Price
tr: Fiyat

en: Add to cart
tr: Sepete ekle

en: Desc
tr: Azalan

en: Visibility settings
tr: Görünürlük ayarları

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Authoring information
tr: Yazarlık Bilgileri

en: Negate
tr: Reddet

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Product
tr: Ürün

en: Changed
tr: Değişti

en: Products
tr: Ürünler

en: Not published
tr: Yayınlanmamış

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Apply
tr: Uygula

en: Select
tr: Seç

en: Add another item
tr: Başka bir öğe ekle

en: URL path settings
tr: URL yol ayarları

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Machine name
tr: Makine adı

en: The product title.
tr: Ürün başlığı

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: Language settings
tr: Dil ayarları

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Progress indicator
tr: İlerleme göstergesi

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Operations links
tr: İşlem bağlantıları

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
tr: Bu alan bir resim dosyasının ID'sini tamsayı bir değer olarak saklar.

en: Preview image style
tr: Resim stilini önizle

en: Bulk update
tr: Toplu güncelleme

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Weight for row @number
tr: Satır @number için ağırlık

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Original language
tr: Özgün dil

en: Edit %label
tr: %label etiketini düzenle

en: Last saved
tr: Son kaydedilen

en: Not saved yet
tr: Henüz kaydedilmedi

en: (this translation)
tr: (bu çeviri)

en: Failed:
tr: Başarısız:

en: @title (value @number)
tr: @title (@number değeri)

en: Delete %label
tr: %label etiketini sil

en: There are no @label yet.
tr: Henüz @label yok.
