Commerce Product Bundles (8.x-1.1) - en to uk translation catalogue (92 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Status
uk: Стан

en: Author
uk: Автор

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Action
uk: Дія

en: Quantity
uk: Кількість

en: drupal
uk: друпал

en: File
uk: Файл

en: Reset
uk: Скинути

en: Weight
uk: Вага

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Add item
uk: Додати елемент

en: Created
uk: Створено

en: Page
uk: Сторінка

en: Published
uk: Опубліковано

en: URL alias
uk: URL-синонім

en: N/A
uk: Н/Д

en: Price
uk: Ціна

en: Add to cart
uk: Додати в кошик

en: Desc
uk: Спад

en: Visibility settings
uk: Налаштування видимості

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Authoring information
uk: Відомості про автора

en: Negate
uk: Інверсія

en: Product type
uk: Тип товару

en: Duplicate
uk: Продублювати

en: Product
uk: Товар

en: Changed
uk: Змінено

en: Products
uk: Товари

en: Not published
uk: Не опубліковано

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Default value
uk: Базове значення

en: Apply
uk: Застосувати

en: Select
uk: Вибір

en: Add another item
uk: Додати інший рядок

en: URL path settings
uk: Налаштування шляху URL

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Behavior
uk: Поведінка

en: Product variations
uk: Варіації товару

en: The product title.
uk: Заголовок товару.

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: Language settings
uk: Налаштування мови

en: - All -
uk: - Усе -

en: Progress indicator
uk: Індикатор поступу

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Operations links
uk: Операційні посилання

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
uk: Це поле зберігає ідентифікатор файла зображення, як ціле значення.

en: Preview image style
uk: Стиль ескізу зображення

en: Bulk update
uk: Масове оновлення

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Weight for row @number
uk: Вага рядку @number

en: Default quantity
uk: Базова кількість

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Original language
uk: Мова оригіналу

en: Stores
uk: Магазини

en: Product variation types
uk: Типи варіацій товарів

en: Edit %label
uk: Редагувати %label

en: Last saved
uk: Остання зміна

en: Not saved yet
uk: Ще не збережено

en: (this translation)
uk: (цей переклад)

en: Image field display format settings
uk: Налаштування формату відображення поля зображення

en: Product quantity
uk: Кількість товару

en: Failed:
uk: Невдача:

en: Link to @entity_type_label
uk: Посилання до @entity_type_label

en: Provide a view link to the @entity_type_label.
uk: Надає виду посилання до @entity_type_label.

en: @title (value @number)
uk: @title (значення @number)

en: Delete %label
uk: Видалити %label

en: Product variation type
uk: Тип варіацій товару

en: The product author.
uk: Автор товару.

en: The product URL alias.
uk: URL-синонім товару.

en: The time when the product was created.
uk: Час, коли був створений товар.

en: The time when the product was last edited.
uk: Час, коли востаннє редагувався товар.

en: The parent product.
uk: Батьківський товар.

en: The time when the variation was created.
uk: Час створення варіації.

en: The time when the variation was last edited.
uk: Час останнього редагування варіації.

en: The product %label has been successfully saved.
uk: Товар %label було успішно збережено.

en: Generate variation titles based on attribute values
uk: Генерація назв варіацій на основі значень атрибутів

en: The variation title.
uk: Назва варіації

en: Order item type
uk: Тип позиції замовлення

en: Combine order items containing the same product variation.
uk: Об'єднувати позиції замовлення, що містять однакову варіацію товару.

en: Succeeded:
uk: Досягнуто:

en: There are no @label yet.
uk: Ще немає @label.

en: Verifying entry...
uk: Перевірка запису...
