Commerce Product Bundles (8.x-1.2) - en to id translation catalogue (66 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Author
id: Penulis

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Action
id: Tindakan

en: Quantity
id: Kuantitas

en: Weight
id: Bobot

en: Required
id: Wajib

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Add item
id: Tambah pokok menu

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Published
id: Dipublikasikan

en: URL alias
id: Alias URL

en: N/A
id: T/T

en: Price
id: Harga

en: Add to cart
id: Masukkan keranjang

en: Visibility settings
id: Pengaturan visibilitas

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authoring information
id: Informasi penulisan

en: Negate
id: Meniadakan

en: Product type
id: Jenis produk

en: Duplicate
id: Duplikat

en: Product
id: Produk

en: Changed
id: Berubah

en: Products
id: Produk

en: Not published
id: Tidak dipublikasikan

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Apply
id: Terapkan

en: Select
id: Pilih

en: Add another item
id: Tambahkan item lain

en: URL path settings
id: Pengaturan path URL

en: Offset
id: Letak

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Behavior
id: Perilaku

en: Product variations
id: Variasi produk

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: Language settings
id: Pengaturan bahasa

en: - All -
id: - Semua -

en: Progress indicator
id: Indikator kemajuan

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
id: Isian ini menyimpan ID dari sebuah berkas gambar sebagai nilai bilangan bulat.

en: Preview image style
id: Pratinjau gaya gambar

en: Bulk update
id: Pemutakhiran masal

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Weight for row @number
id: Bobot dari @number row

en: Asc
id: Urutan turun

en: Stores
id: Toko

en: Product variation types
id: Jenis variasi produk

en: Edit %label
id: Ubah %label

en: Last saved
id: Terakhir disimpan

en: Not saved yet
id: Belum disimpan

en: @title (value @number)
id: @title (bernilai @number)

en: Delete %label
id: Hapus %label

en: Product variation type
id: Jenis variasi produk

en: The product %label has been successfully saved.
id: Produk %label telah berhasil disimpan.

en: Generate variation titles based on attribute values
id: Buat variasi judul berdasarkan nilai atribut

en: The variation title.
id: Judul variasi

en: Order item type
id: Jenis item pesanan

en: There are no @label yet.
id: Belum ada @label.
