Commerce Product Bundles (8.x-1.0) - en to is translation catalogue (41 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Status
is: Staða

en: Author
is: Höfundur

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Action
is: Aðgerð

en: Quantity
is: Magn

en: File
is: Skrá

en: Reset
is: Endursetja

en: Weight
is: Vægi

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Add item
is: Bæta við hluta

en: Created
is: Stofnað

en: Page
is: Síða

en: Published
is: Birt

en: N/A
is: Á ekki við

en: Price
is: Verð

en: Add to cart
is: Setja í körfu

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Authoring information
is: Upplýsingar um höfund

en: Product type
is: Gerð vöru

en: Product
is: Vara

en: Products
is: Vörur

en: Not published
is: Ekki birt

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: Apply
is: Virkja

en: Add another item
is: Bæta við öðru atriði

en: URL path settings
is: Stillingar URL slóða

en: Product variations
is: Vörutilbrigði

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Default quantity
is: Sjálfgefin magntala

en: Stores
is: Verslanir

en: Edit %label
is: Breyta %label

en: Last saved
is: Síðast vistað

en: (this translation)
is: (þessi þýðing)
