Commerce Product Bundles (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (70 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Author
it: Autore

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Action
it: Azione

en: Quantity
it: Quantità

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Required
it: Obbligatorio

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Add item
it: Aggiungi voce

en: Created
it: Creato

en: Page
it: Pagina

en: Published
it: Pubblicato

en: URL alias
it: Alias URL

en: N/A
it: N/D

en: Price
it: Prezzo

en: Add to cart
it: Aggiungi al carrello

en: Desc
it: Disc

en: Visibility settings
it: Impostazioni visibilità

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authoring information
it: Informazioni sull'autore

en: Negate
it: Negata

en: Product type
it: Tipo prodotto

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Product
it: Prodotto

en: Changed
it: Modificato

en: Products
it: Prodotti

en: Not published
it: Non pubblicato

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Apply
it: Applica

en: Add another item
it: Aggiungi un altro elemento

en: URL path settings
it: Impostazioni percorso URL

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: The product title.
it: Titolo del prodotto.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: Language settings
it: Impostazioni lingua

en: - All -
it: - Tutto -

en: Progress indicator
it: Indicatore di avanzamento

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Operations links
it: Link operativi

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
it: Questo campo memorizza l'ID di un file immagine come valore intero.

en: Preview image style
it: Anteprima stile immagine

en: Bulk update
it: Aggiornamento di massa

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Weight for @title
it: Peso per @title

en: Weight for row @number
it: Peso per la riga @number

en: Default quantity
it: Quantità predefinita

en: Master
it: Principale

en: Original language
it: Lingua originale

en: Product variation types
it: Tipi di varianti prodotto

en: Edit %label
it: Modifica %label

en: Last saved
it: Ultimo salvataggio

en: Not saved yet
it: Non ancora salvato

en: (this translation)
it: (questa traduzione)

en: Image field display format settings
it: Impostazioni del formato di visualizzazione campo Immagine

en: Failed:
it: Fallito:

en: Link to @entity_type_label
it: Link a @entity_type_label

en: @title (value @number)
it: @title (valore @number)

en: Delete %label
it: Elimina %label

en: Order item type
it: Tipo di articolo dell'ordine

en: Combine order items containing the same product variation.
it: Combina gli articoli dell'ordine che contengono la stessa variante prodotto.

en: There are no @label yet.
it: Non ci sono ancora @label.
