Commerce Product Bundles (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (85 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Status
ru: Статус

en: Author
ru: Автор

en: Remove
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: Action
ru: Действие

en: Quantity
ru: Количество

en: File
ru: Файл

en: Reset
ru: Сбросить

en: Weight
ru: Вес

en: Required
ru: Обязательно

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Add item
ru: Добавить пункт

en: Created
ru: Создано

en: Page
ru: Страница

en: Published
ru: Опубликовано

en: URL alias
ru: Синоним URL

en: N/A
ru: Н/Д

en: Price
ru: Цена

en: Add to cart
ru: В корзину

en: Desc
ru: По убыванию

en: Visibility settings
ru: Настройки видимости

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Authoring information
ru: Информация об авторе

en: Negate
ru: Обратить

en: Product type
ru: Тип товара

en: Duplicate
ru: Дубликат

en: Product
ru: Товар

en: Changed
ru: Изменение

en: Products
ru: Товары

en: Not published
ru: Не опубликовано

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Apply
ru: Применить

en: Add another item
ru: Добавить ещё

en: URL path settings
ru: Настройки адресов

en: Offset
ru: Пропустить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Behavior
ru: Поведение

en: Product variations
ru: Вариации товара

en: The product title.
ru: Поле заголовока товара

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: Language settings
ru: Языковые настройки

en: - All -
ru: - Все -

en: Progress indicator
ru: Индикатор прогресса

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Operations links
ru: Ссылки операций

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
ru: Данное поле хранит идентификатор изображения как целочисленное значение.

en: Preview image style
ru: Стиль изображения при предпросмотре

en: Bulk update
ru: Массовое обновление

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Weight for row @number
ru: Вес строки @number

en: Default quantity
ru: Количество по умолчанию

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Original language
ru: Язык оригинала

en: Stores
ru: Магазины

en: Product variation types
ru: Типы вариаций товара

en: Edit %label
ru: Редактировать %label

en: Last saved
ru: Последнее сохранение

en: Not saved yet
ru: Еще не сохранено

en: (this translation)
ru: (этот перевод)

en: Image field display format settings
ru: Настройки формата отображения поля изображения

en: - Create new -
ru: - Создать новый -

en: Failed:
ru: Неудача:

en: Link to @entity_type_label
ru: Ссылка на @entity_type_label

en: Provide a view link to the @entity_type_label.
ru: Предоставьте ссылку для просмотра на @entity_type_label.

en: @title (value @number)
ru: @title (значение @number)

en: Delete %label
ru: Удалить %label

en: Product variation type
ru: Тип вариации товара

en: The product %label has been successfully saved.
ru: Товар %label успешно сохранён.

en: Generate variation titles based on attribute values
ru: Генерировать заголовок вариации на основе значений атрибутов

en: The variation title.
ru: Название вариации.

en: Order item type
ru: Тип позиции заказа

en: Combine order items containing the same product variation.
ru: Объединять позиции заказа, содержащие одинаковую вариацию товара.

en: Succeeded:
ru: Завершено:

en: There are no @label yet.
ru: Пока ещё нет "@label".

en: The price
ru: Цена

en: Save and add variations
ru: Сохранить и добавить вариации

en: The product stores.
ru: Магазины у товара.
