Commerce Product Reminder (8.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Edit
id: Sunting

en: Search
id: Pencarian

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: View
id: Lihat

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Mail
id: Email

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Anonymous
id: Anonim

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Product title
id: Nama produk

en: Commerce
id: Perdagangan

en: Product
id: Produk

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Status message
id: Pesan status

en: Asc
id: Urutan turun
