Commerce product taxonomy filter (1.0.5) - en to fi translation catalogue (52 entries)

en: Reset
fi: Palauta

en: Depth
fi: Syvyys

en: Vocabularies
fi: Sanastot

en: term
fi: termi

en: All
fi: Kaikki

en: Page
fi: Sivu

en: Taxonomy terms
fi: Luokittelutermit

en: Vocabulary
fi: Luokittelu

en: Uncategorized
fi: Katogorisoimattomat

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Product
fi: Tuote

en: Apply
fi: Käytä

en: Selection type
fi: Valintatyyppi

en: No name
fi: Ei nimeä

en: Autocomplete
fi: Automaattinen täydennys

en: Is one of
fi: On yksi

en: No vocabulary
fi: Ei sanastoa

en: Link this field to its term page
fi: Linkitä kenttä terminsä sivulle

en: Limit terms by vocabulary
fi: Rajoita termejä sanastoittain

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
fi: Valitse minkä sanaston termit näytetään normaaleissa valinnoissa.

en: Dropdown
fi: Alasvetovalikko

en: Show hierarchy in dropdown
fi: Näytä hierarkia alasvetovalikossa

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
fi: Sanastoa ei ole valittuna. Muuta asetusta.

en: Select terms from vocabulary @voc
fi: Valitse termit sanastosta @voc

en: Select terms
fi: Valitse termit

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Allow multiple values
fi: Salli useampia arvoja kuin yksi

en: The taxonomy term ID for the term.
fi: Termin luokittelu-ID.

en: The taxonomy term name for the term.
fi: Termin luokitteluterminimi.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
fi: Mihin sanastoon termi kuuluu.

en: The machine name for the vocabulary the term belongs to.
fi: Termin sisältävän sanaston koneluettava nimi.

en: Display error message
fi: Näytä virheilmoitus

en: Master
fi: Isäntä

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
fi: Sallii "syvyyden" Luokittelu: Termin ID (syvyydellä) muuttamisen ylimääräisellä sisältöriippuvaisella suodattimella.

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
fi: Mikäli valittuna, käyttäjät voivat syöttää useampia arvoja muodossa 1+2+3. Tarvittavien JOIN syntaksien määrästä johtuen, AND syntaksia kohdellaan OR syntaksina tämän suodattimen yhteydessä.

en: Load default filter from term page
fi: Lataa oletussuodatin termin sivulta

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
fi: Muunna URLien väliviivat välilyönneiksi termien nimien suodatinarvoissa.

en: Has taxonomy term ID
fi: On luokittelutermin ID

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
fi: Näytä sisältö jos siihen liittyy valitut luokittelutermit.

en: Has taxonomy term
fi: On luokittelutermi

en: All taxonomy terms
fi: Kaikki luokittelutermit

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
fi: Näytä sisältöä jos sillä on valitut luokittelutermit tai valittujen termien alitermit. Monimutkaisuudesta johtuen tällä on vähemmän vaihtoehtoja kuin versioilla joilla ei ole syvyyttä.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
fi: On taxonomy ID (syvyydellä)

en: Has taxonomy terms (with depth)
fi: On luokittelutermejä (syvyydellä)

en: Has taxonomy term ID depth modifier
fi: On luokittelun ID:n syvyystunnistin

en: Multiple-value handling
fi: Moniarvoisuuden hallinta

en: Filter to items that share all terms
fi: Suodata tuloksiin jotka jakavat kaikki arvot

en: Filter to items that share any term
fi: Suodata tuloksiin, jotka jakavat minkä tahansa arvoista

en: Convert spaces in term names to hyphens
fi: Muuta välilyönnit termien nimissä tavuviivoiksi

en: Taxonomy term ID
fi: Luokittelutermin ID

en: Taxonomy term name
fi: Luokittelutermin nimi
