Commerce Promo Bar (1.0.0) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Pages
it: Pagine

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Author
it: Autore

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Options
it: Opzioni

en: 1 minute | @count minutes
it[0]: ! minuto
it[1]: @count minuti

en: 1 hour | @count hours
it[0]: 1 ora
it[1]: @count ore

en: 1 day | @count days
it[0]: 1 giorno
it[1]: @count giorni

en: Visibility
it: Visibilità

en: Start date
it: Data iniziale

en: End date
it: Data finale

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Text color
it: Colore del testo

en: Authored on
it: Creato il

en: Changed
it: Modificato

en: 1 second | @count seconds
it[0]: 1 secondo
it[1]: @count secondi

en: Dates
it: Date

en: Reorder
it: Riordina

en: Weight for @title
it: Peso per @title

en: Show for the listed pages
it: Mostra nelle pagine elencate

en: Hide for the listed pages
it: Nascondi nelle pagine elencate

en: There are no @label yet.
it: Non ci sono ancora @label.
