Commerce Promo Bar (1.0.1) - en to de translation catalogue (37 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Pages
de: Seiten

en: Delete
de: Löschen

en: Author
de: Autor

en: Enable
de: Aktivieren

en: Disable
de: Deaktivieren

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Weight
de: Gewichtung

en: Settings
de: Einstellungen

en: Save
de: Speichern

en: View
de: Ansicht

en: Options
de: Optionen

en: 1 minute | @count minutes
de[0]: 1 Minute
de[1]: @count Minuten

en: 1 hour | @count hours
de[0]: 1 Stunde
de[1]: @count Stunden

en: 1 day | @count days
de[0]: 1 Tag
de[1]: @count Tage

en: Visibility
de: Sichtbarkeit

en: Start date
de: Startdatum

en: End date
de: Enddatum

en: Background color
de: Hintergrundfarbe

en: Text color
de: Schriftfarbe

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: Expired
de: Abgelaufen

en: promotion
de: angebot

en: Promotion
de: Aktion

en: Changed
de: Geändert

en: 1 second | @count seconds
de[0]: 1 Sekunde
de[1]: @count Sekunden

en: Dates
de: Termine

en: The configuration has been updated.
de: Die Einstellung wurde aktualisiert.

en: Reorder
de: Neu anordnen

en: Weight for @title
de: Gewichtung für @title

en: Stores
de: Shops

en: Show for the listed pages
de: Auf den angegebenen Seiten anzeigen

en: Hide for the listed pages
de: Auf den angegebenen Seiten ausblenden

en: There are no @label yet.
de: Noch keine @label vorhanden.

en: Provide an end date
de: Ein Enddatum eingeben

en: Restrict to specific stores
de: Auf bestimmte Geschäfte beschränken
