Commerce Promo Bar (1.0.1) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Delete
id: Hapus

en: Author
id: Penulis

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Edit
id: Sunting

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Options
id: Opsi

en: 1 minute | @count minutes
id[0]: 1 menit
id[1]: @count menit

en: 1 hour | @count hours
id[0]: 1 jam
id[1]: @count jam

en: 1 day | @count days
id[0]: 1 hari
id[1]: @count hari

en: Visibility
id: Visibilitas

en: Start date
id: Tanggal mulai

en: End date
id: Tanggal selesai

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Text color
id: Warna teks

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Commerce
id: Perdagangan

en: promotion
id: promosi

en: Promotion
id: Promosi

en: Changed
id: Berubah

en: 1 second | @count seconds
id[0]: 1 detik
id[1]: @count detik

en: Dates
id: Tanggal

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Stores
id: Toko

en: Show for the listed pages
id: Tampilkan untuk halaman yang tercantum

en: Hide for the listed pages
id: Sembunyikan untuk halaman yang tercantum

en: promotions
id: promosi

en: There are no @label yet.
id: Belum ada @label.

en: Provide an end date
id: Berikan tanggal akhir
