Commerce Shipping (8.x-2.0-beta2) - en to fa translation catalogue (33 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Value
fa: مقدار

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Dimensions
fa: ابعاد

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Items
fa: آیتم‌ها

en: Amount
fa: مقدار

en: State
fa: وضعیت

en: Order
fa: سفارش

en: Commerce
fa: تجارت

en: Plugin
fa: افزونه

en: Shipping
fa: حمل و نقل

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Data
fa: داده

en: Package type
fa: نوع بسته

en: Shipping method
fa: روش حمل و نقل

en: Flat rate
fa: نرخ پایه

en: Shipping settings
fa: تنظیمات حمل و نقل

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Shipping information
fa: اطلاعات ارسال کالا

en: Shipping service
fa: سرویس ارسال کالا

en: Stores
fa: فروشگاه ها

en: Shipping methods can't be created until a store has been added. @link
fa: حمل و نقل تا زمانی که فروشگاهی تعریف نکرده اید نمی توانند ایجاد شوند. @link
