Commerce Shipping (8.x-2.0-beta6) - en to nl translation catalogue (57 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Value
nl: Waarde

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Dimensions
nl: Afmetingen

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Conditions
nl: Voorwaarden

en: Customer
nl: Klant

en: Amount
nl: Bedrag

en: State
nl: Status

en: Order
nl: Volgorde

en: Shipping
nl: Verzending

en: Shipping address
nl: Verzendadres

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Shippable
nl: Verzendbaar

en: Shipping methods
nl: Verzendmethoden

en: Services
nl: Diensten

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Data
nl: Gegevens

en: Zone
nl: Provincie

en: Shipments
nl: Verzendingen

en: Package type
nl: Verpakking

en: Shipping method
nl: Wijze van verzenden

en: Flat rate
nl: Vast tarief

en: Shipping rate
nl: Verzendtarief

en: Shipping settings
nl: Verzendinstellingen

en: Adjustments
nl: Aanpassingen

en: Tracking
nl: Volgen

en: Package Type
nl: Pakkettype

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: Shipment
nl: Verzending

en: Shipped
nl: Verzonden

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: Tracking code
nl: Track & Trace-code

en: Commerce (contrib)
nl: Commerce (bijgedragen)

en: Shipping information
nl: Verzendinformatie

en: Stores
nl: Winkels

en: Recalculate shipping
nl: Verzendkosten opnieuw berekenen

en: shipment
nl: zending

en: All conditions must pass
nl: Aan alle voorwaarden moet worden voldaan

en: Only one condition must pass
nl: Aan slechts één voorwaarde moet worden voldaan

en: shipments
nl: zendingen

en: The parent order.
nl: De bovenliggende bestelling.

en: A serialized array of additional data.
nl: Een geserialiseerde reeks van aanvullende gegevens.

en: - All countries -
nl: - Alle landen -

en: The shipment tracking code.
nl: De Track & Trace-code

en: The shipment state.
nl: De verzendstatus

en: Shown to customers during checkout.
nl: Getoond aan klanten tijdens het afrekenen.

en: There are no @label yet.
nl: Er zijn nog geen @label.

en: Condition operator
nl: Voorwaarde-operator

en: The condition operator.
nl: De voorwaarde-operator.
