Commerce Shipping (8.x-2.0-beta8) - en to es translation catalogue (66 entries)

en: Title
es: Título

en: Value
es: Valor

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Quantity
es: Cantidad

en: Edit
es: Editar

en: Reset
es: Restablecer

en: Weight
es: Peso

en: Name
es: Nombre

en: Label
es: Etiqueta

en: Save
es: Guardar

en: Default
es: Por defecto

en: Dimensions
es: Dimensiones

en: User
es: Usuario

en: Created
es: Creado

en: All
es: Todo(s)

en: Page
es: Página

en: Conditions
es: Condiciones

en: Items
es: Elementos

en: Customer
es: Cliente

en: Amount
es: Cantidad

en: State
es: Estado

en: Store
es: Tienda

en: Checkout
es: Tramitar compra

en: Operator
es: Operador

en: Order
es: Pedido

en: Sort by
es: Ordenar por

en: Commerce
es: Comercio

en: Negate
es: Negar

en: Plugin
es: Extensión

en: Shipping
es: Envío

en: Shipping address
es: Dirección de envío

en: Changed
es: Modificado

en: Shippable
es: Susceptible de envío físico

en: Shipping methods
es: Formas de envío

en: Apply
es: Aplicar

en: Services
es: Servicios

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: Data
es: Datos

en: Zone
es: Zona

en: Shipments
es: Envíos

en: Package type
es: Tipo de paquete

en: Shipping method
es: Método de envío

en: Flat rate
es: Tarifa fija

en: Shipping rate
es: Tarifa de envío

en: Shipping settings
es: Opciones de envío

en: Adjustments
es: Ajustes

en: Applies to
es: Se aplica a

en: Machine-readable name
es: Nombre de sistema

en: Shipment
es: Envío

en: Operations links
es: Enlaces de operación

en: Weight for @title
es: Peso para @title

en: Master
es: Máster

en: Shipping information
es: Información de envío

en: Shipping service
es: Servicio de envíos

en: Shipping services
es: Servicios de envío

en: Stores
es: Tiendas

en: All conditions must pass
es: Deben cumplirse todas las condiciones

en: Only one condition must pass
es: Debe cumplirse una sola condición

en: The parent order.
es: El pedido principal.

en: A serialized array of additional data.
es: Un array serializado de datos adicionales.

en: - All countries -
es: - Todos los países -

en: Shown to customers during checkout.
es: Mostrar a los clientes durante el pago.

en: There are no @label yet.
es: Todavía no hay @label.

en: Condition operator
es: Operador de condición

en: The condition operator.
es: El operador condicional.
