Commerce Shipping (8.x-2.2) - en to fr translation catalogue (65 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Value
fr: Valeur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Quantity
fr: Quantité

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Items
fr: Éléments

en: Customer
fr: Client

en: Amount
fr: Montant

en: State
fr: État

en: Store
fr: Boutique

en: Operator
fr: Opérateur

en: Order
fr: Ordre

en: Sort by
fr: Trier par

en: Negate
fr: Inverse

en: Discount
fr: Remise

en: Shipping
fr: Expédition

en: Shipping address
fr: Adresse de livraison

en: Changed
fr: Modifié

en: Shippable
fr: Livrable

en: Shipping methods
fr: Modes d'expédition

en: Apply
fr: Appliquer

en: Machine name
fr: Nom système

en: Data
fr: Données

en: Shipments
fr: Expéditions

en: Package type
fr: Type de colis

en: Shipping method
fr: Mode d'expédition

en: Flat rate
fr: Taux fixe

en: Shipping rate
fr: Tarif d'expédition

en: Shipping settings
fr: Paramètres d'expédition

en: Adjustments
fr: Ajustements

en: Applies to
fr: S'applique à

en: Tracking
fr: Suivi

en: Package Type
fr: Type de paquet

en: Machine-readable name
fr: Nom système

en: Send Confirmation
fr: Envoyer une confirmation

en: Shipment
fr: Envoi

en: Operations links
fr: Liens d'actions

en: Shipped
fr: Expedié

en: Profile type
fr: Type de profil

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Master
fr: Principal

en: Shipping information
fr: Informations d'expédition

en: Shipping service
fr: Service d'expédition

en: Shipping services
fr: Services d'expédition

en: Stores
fr: Boutiques

en: Recalculate shipping
fr: Recalculer les frais d'expédiion

en: Thank you for your order!
fr: Merci pour votre commande !

en: All conditions must pass
fr: Toutes les conditions doivent être remplies

en: Only one condition must pass
fr: Au moins une condition doit être remple

en: The parent order.
fr: La commande parente.

en: A serialized array of additional data.
fr: Un tableau sérialisé de données additionnelles.

en: - All countries -
fr: - Tous les pays -

en: There are no @label yet.
fr: Il n'y a pas encore de @label.

en: Condition operator
fr: Opérateur de condition

en: The condition operator.
fr: L'opérateur de condition.

en: Only show the discount on the order total summary
fr: Afficher la réduction uniquement dans le résumé de la commande
