Commerce Shipping (8.x-2.6) - en to it translation catalogue (52 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Value
it: Valore

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Quantity
it: Quantità

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Dimensions
it: Dimensioni

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Conditions
it: Condizioni

en: Items
it: Elementi

en: Customer
it: Cliente

en: Amount
it: Importo

en: State
it: Stato

en: Desc
it: Disc

en: Store
it: Negozio

en: Checkout
it: Vai alla cassa

en: Operator
it: Operatore

en: Order
it: Ordina

en: Sort by
it: Ordina per

en: Negate
it: Negata

en: Discount
it: Sconto

en: Shipping
it: Spedizione

en: Shipping address
it: Indirizzo di spedizione

en: Changed
it: Modificato

en: Shipping methods
it: Metodi di spedizione

en: Apply
it: Applica

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Data
it: Dati

en: Shipments
it: Spedizioni

en: Package type
it: Tipo imballo

en: Shipping method
it: Metodo di spedizione

en: Flat rate
it: Tariffa forfettaria

en: Shipping rate
it: Tariffe di spedizione

en: Shipping settings
it: Impostazioni spedizione

en: Adjustments
it: aggiustamenti

en: Machine-readable name
it: Nome ad uso interno

en: Shipment
it: Spedizione

en: Operations links
it: Link operativi

en: Weight for @title
it: Peso per @title

en: Master
it: Principale

en: Shipping information
it: Informazioni di spedizione

en: Shipping service
it: Servizio di spedizione

en: There are no @label yet.
it: Non ci sono ancora @label.
