Commerce Shipping (8.x-2.8) - en to ru translation catalogue (77 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Value
ru: Значение

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Quantity
ru: Количество

en: Edit
ru: Редактировать

en: Weight
ru: Вес

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Dimensions
ru: Размеры

en: User
ru: Пользователь

en: Created
ru: Создано

en: Conditions
ru: Условия

en: Items
ru: Элементы

en: Customer
ru: Покупатель

en: Amount
ru: Сумма

en: State
ru: Состояние

en: Store
ru: Магазин

en: Checkout
ru: Оформление заказа

en: Operator
ru: Оператор

en: Order
ru: Порядок

en: Commerce
ru: Торговля

en: Negate
ru: Обратить

en: Plugin
ru: Плагин

en: Discount
ru: Скидка

en: Shipping
ru: Доставка

en: Shipping address
ru: Адрес доставки

en: Changed
ru: Изменение

en: Shippable
ru: Доставляемый

en: Shipping methods
ru: Способы доставки

en: Please select a shipping method.
ru: Пожалуйста, выберите метод доставки.

en: Services
ru: Службы

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Data
ru: Данные

en: Zone
ru: Зона

en: Shipments
ru: Отправки

en: Package type
ru: Тип посылки

en: Shipping method
ru: Способ доставки

en: quantity
ru: количество

en: Flat rate
ru: Стандартная ставка

en: Shipping rate
ru: Ставка доставки

en: Shipping settings
ru: Настройки доставки

en: Adjustments
ru: Ценообразование

en: Applies to
ru: Применить к

en: Machine-readable name
ru: Машинное имя

en: Shipment
ru: Отгрузка

en: Shipped
ru: Отправлен

en: Profile type
ru: Тип профиля

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Commerce (contrib)
ru: Торговля (contrib)

en: Shipping information
ru: Информация о доставке

en: Shipping service
ru: Услуга доставки

en: Shipping services
ru: Способы доставки

en: Stores
ru: Магазины

en: Recalculate shipping
ru: Пересчитать доставку

en: Thank you for your order!
ru: Спасибо за ваш заказ!

en: All conditions must pass
ru: Все условия должны выполняться

en: Only one condition must pass
ru: Только одно условие должно выполняться

en: The parent order.
ru: Родительский заказ.

en: A serialized array of additional data.
ru: Сериализованный массив дополнительной информации.

en: - All countries -
ru: - Все страны -

en: Hide shipping costs until an address is entered
ru: Скрывать стоимость доставки пока адрес не введен

en: Hide shipping costs until an address is entered: Yes
ru: Скрывать стоимость доставки пока адрес не введен: Да

en: Hide shipping costs until an address is entered: No
ru: Скрывать стоимость доставки пока адрес не введен: Нет

en: There are no @label yet.
ru: Пока ещё нет "@label".

en: Condition operator
ru: Оператор условия

en: The condition operator.
ru: Оператор условия.

en: Only show the discount on the order total summary
ru: Показывать скидку только в общей сумме заказа

en: Percentage off the shipment amount
ru: Процент от суммы доставки

en: All shipping methods
ru: Все способы доставки

en: Only the selected shipping methods
ru: Только выбранные способы доставки

en: All except the selected shipping methods
ru: Все, кроме выбранных способов доставки

en: All stores
ru: Все магазины

en: My billing information is the same as my shipping information.
ru: Информация о доставке совпадает с информацией об оплате.

en: Restrict to specific stores
ru: Назначить определенные магазины
