Commerce Stock (8.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (34 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Transaction ID
de: Transaktions-ID

en: Value
de: Wert

en: Type
de: Typ

en: Quantity
de: Anzahl

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Label
de: Beschriftung

en: Default
de: Standard

en: Time
de: Zeit

en: View
de: Ansicht

en: Update interval
de: Aktualisierungsintervall

en: Active
de: Aktiv

en: Location
de: Ort

en: Qty
de: Anzahl

en: Inactive
de: Inaktiv

en: Stock
de: Lager

en: Note
de: Hinweis

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Transaction
de: Transaktion

en: Default value
de: Standardwert

en: Machine name
de: Systemname

en: Transaction type
de: Transaktions-Typ

en: Currency code
de: Währungscode

en: data
de: Daten

en: Out of stock
de: Nicht auf Lager

en: Location ID
de: Ort ID

en: Type ID
de: Typ-ID

en: - Use default -
de: - Standard verwenden -

en: (this translation)
de: (diese Übersetzung)

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: Purchasable entity type
de: Kaufbarer Entitätstyp

en: This action cannot be undone.<br />Make a backup of your database if you want to be able to restore these items.
de: Diese Aktion kann nicht rückgängig gemacht werden.<br />Um die Elemente wieder herstellen zu können macht ein Backup der Datenbank Sinn.

en: Always in stock?
de: Immer auf Lager
