Commerce Variation Add-on (2.0.0-alpha2) - en to de translation catalogue (33 entries)

en: Title
de: Titel

en: Groups
de: Gruppen

en: Group
de: Gruppe

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Required
de: Erforderlich

en: Settings
de: Einstellungen

en: Save
de: Speichern

en: Default
de: Standard

en: Created
de: Erstellt

en: All
de: Alle

en: Page
de: Seite

en: Display Format
de: Anzeigeformat

en: Widget
de: Steuerelement

en: Price
de: Preis

en: Desc
de: Absteigend

en: Variation
de: Variante

en: Add group
de: Gruppe hinzufügen

en: Sort by
de: Sortieren nach

en: Group Title
de: Titel der Gruppe

en: Select List
de: Auswahlliste

en: Product
de: Produkt

en: Apply
de: Anwenden

en: Offset
de: Versatz

en: Radios
de: Optionsfelder

en: The configuration has been updated.
de: Die Einstellung wurde aktualisiert.

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Checkboxes
de: Kontrollkästchen

en: Operations links
de: Aktionslinks

en: Asc
de: Aufsteigend
