Community Tasks (8.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Comments
de: Kommentare

en: Advanced options
de: Erweiterte Optionen

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Open
de: Geöffnet

en: Created
de: Erstellt

en: State
de: Status

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortieren nach

en: My
de: Mein

en: Apply
de: Anwenden

en: Tasks
de: Aufgaben

en: Post date
de: Beitragsdatum

en: Acknowledgements
de: Danksagungen

en: Community Tasks
de: Gemeinschaftsaufgaben

en: Asc
de: Aufsteigend

en: User commitments
de: Nutzerverpflichtungen

en: Commit to this task
de: Aufgabe übernehmen

en: @count tasks completed
de: @count erfüllte Aufgaben
