Component Builder (1.0.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (39 entries)

en: Slideshow
tr: Slayt gösterisi

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Item
tr: Öğe

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Region
tr: Bölge

en: Display mode
tr: Görüntüleme modu

en: Component
tr: Bileşen

en: Components
tr: Bileşenler

en: Options
tr: Seçenekler

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Published
tr: Yayında

en: Items
tr: Öğeler

en: Table
tr: Tablo

en: Display title
tr: Görünen başlık

en: Template
tr: Şablon

en: published
tr: yayında

en: Changed
tr: Değişti

en: @type: deleted %title.
tr: @type: %title silindi.

en: not published
tr: yayında değil

en: Grid
tr: Izgara

en: Machine name
tr: Makine adı

en: custom
tr: özel

en: Properties
tr: Özellikler

en: Config
tr: Yapılandırma

en: Language settings
tr: Dil ayarları

en: Styles
tr: Biçemler
