Component Builder (3.1.0) - en to ar translation catalogue (53 entries)

en: Slideshow
ar: عرض الشرائح

en: Title
ar: العنوان

en: Images
ar: الصور

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Item
ar: عنصر

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Download
ar: تحميل

en: Edit
ar: تحرير

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Quote
ar: الاقتباس

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Region
ar: منطقة

en: Component
ar: عنصر

en: Components
ar: المكونات

en: Created
ar: الإنشاء

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Published
ar: منشور

en: Items
ar: أخبار

en: Table
ar: جدول

en: Counter
ar: عداد

en: Template
ar: القالب

en: published
ar: منشور

en: Features
ar: الخصائص

en: Buttons
ar: الأزرار

en: Sidebar
ar: الشريط الجانبي

en: Changed
ar: تم التغير

en: @type: deleted %title.
ar: @type: %title حُذف.

en: not published
ar: غير منشور

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Select
ar: إختيار

en: Information
ar: معلومات

en: Add field
ar: أضف خانة

en: Grid
ar: شبكة

en: Page not found
ar: الصفحة غير موجودة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Bundles
ar: حزم

en: Card
ar: بطاقة

en: Language settings
ar: إعدادات اللغات

en: Alert
ar: تنبيه
