Component Library (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Tags
id: Tag

en: Edit
id: Sunting

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Preview
id: Pratinjau

en: Default
id: Bawaan

en: Core
id: Inti

en: View
id: Lihat

en: Theme
id: Tema

en: Code
id: Kode

en: Pattern
id: Pola

en: Add file
id: Tambahkan berkas

en: Style
id: Gaya

en: Duplicate
id: Duplikat

en: Please wait...
id: Mohon tunggu...

en: Variables
id: Variabel

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Patterns
id: Pola

en: Bundle
id: Bundel

en: Styles
id: Gaya

en: Library
id: Pustaka

en: Libraries
id: Pustaka

en: Administrative tags
id: Label administratif

en: Duplicate of @label
id: Duplikat @label
