Component Library (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (43 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Tags
tr: Etiketler

en: Tag
tr: Etiket

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Default
tr: Varsayılan

en: Core
tr: Çekirdek

en: View
tr: Görüntüle

en: Theme
tr: Tema

en: Remove file
tr: Dosyayı sil

en: Code
tr: Kod

en: Override
tr: Varsayılanı değiştir

en: Pattern
tr: Örüntü

en: Template
tr: Şablon

en: Add file
tr: Dosya ekle.

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Please wait...
tr: Lütfen bekleyin...

en: Variables
tr: Değişkenler

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Data
tr: Veri

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: Variants
tr: Değişkeler

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Styles
tr: Biçemler

en: Add variant
tr: Değişke ekle

en: Library
tr: Kütüphane

en: Libraries
tr: Kütüphaneler

en: Administrative tags
tr: Yönetim amaçlı etiketler
