Component Library (1.0.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (38 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Tag
fa: برچسب

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Core
fa: هسته

en: View
fa: مشاهده

en: Theme
fa: پوسته

en: ID
fa: شناسه

en: Code
fa: کد

en: Override
fa: بازنویسی

en: Pattern
fa: الگو

en: Template
fa: قالب

en: Add file
fa: افزودن فایل

en: Style
fa: سبک

en: Plugin
fa: افزونه

en: Duplicate
fa: تکرار

en: Please wait...
fa: لطفا صبر کنید...

en: Variables
fa: متغیرها

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Data
fa: داده

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Patterns
fa: الگوها

en: Bundle
fa: بسته

en: Styles
fa: استایل ها
