Component Library (1.0.0-alpha2) - en to it translation catalogue (39 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Tags
it: Etichette

en: Tag
it: Etichetta

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: Theme
it: Tema

en: Code
it: Codice

en: Override
it: Sovrascrivi

en: Pattern
it: Modello

en: Add file
it: Aggiungi file

en: Style
it: Stile

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Please wait...
it: Attendere prego...

en: Variables
it: Variabili

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Data
it: Dati

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Patterns
it: Pattern

en: Variants
it: Varianti

en: Styles
it: Stili

en: Add variant
it: Aggiungi variante

en: Library
it: Biblioteca

en: Libraries
it: Librerie

en: Administrative tags
it: Tag amministrativi

en: Duplicate of @label
it: Duplicato di @label
