Component Library (1.0.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (38 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Tags
ro: Etichete

en: Tag
ro: Marcaj

en: Edit
ro: Editați

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Default
ro: Implicit

en: Core
ro: Nucleu

en: View
ro: Afişează

en: Theme
ro: Temă

en: Code
ro: Cod

en: Override
ro: Înlocuieşte

en: Pattern
ro: Model

en: Template
ro: Șablon

en: Add file
ro: Adaugă fișier

en: Style
ro: Stil

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: Please wait...
ro: Vă rugăm să așteptați...

en: Variables
ro: Variabile

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Data
ro: Dată

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: - Select -
ro: -Selectaţi-

en: Bundle
ro: Pachet

en: Styles
ro: Stiluri

en: Libraries
ro: Biblioteci

en: Administrative tags
ro: Taguri administrative

en: Duplicate of @label
ro: Duplicat al @label
