Component Library (1.0.0-alpha2) - en to ur translation catalogue (16 entries)

en: User interface
ur: صارف مواجہ

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Default
ur: طے شدہ

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Code
ur: کوڈ

en: Bundle
ur: بنڈل
