Component Library (1.0.0-alpha3) - en to de translation catalogue (43 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Type
de: Typ

en: Remove
de: Entfernen

en: Description
de: Beschreibung

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Weight
de: Gewichtung

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Preview
de: Vorschau

en: Default
de: Standard

en: Core
de: Kernsystem

en: View
de: Ansicht

en: path
de: Pfad

en: Files
de: Dateien

en: Memory Limit
de: Speicherlimit

en: Override
de: Übersteuern

en: Pattern
de: Muster

en: Style
de: Darstellung

en: Duplicate
de: Duplizieren

en: Please wait...
de: Bitte warten...

en: Variables
de: Variablen

en: Machine name
de: Systemname

en: Data
de: Daten

en: Skip to main content
de: Direkt zum Inhalt

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Patterns
de: Muster

en: Variants
de: Varianten

en: Bundle
de: Subtyp

en: Styles
de: Stile

en: Add variant
de: Variante hinzufügen

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: Library
de: Bibliothek

en: Libraries
de: Bibliotheken

en: Delete @filename
de: @filename löschen

en: View Mode
de: Anzeigemodus

en: Administrative tags
de: Administrative Schlagwörter

en: Duplicate of @label
de: Duplikat von @label

en: Library Name
de: Bibliotheksname

en: Add library
de: Bibliothek hinzufügen
