Component Library (1.0.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (40 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Tags
nl: Labels

en: Tag
nl: Label

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Default
nl: Standaard

en: Core
nl: Kern

en: View
nl: Weergeven

en: Theme
nl: Thema

en: path
nl: pad

en: Files
nl: Bestanden

en: Override
nl: Overschrijven

en: Pattern
nl: Patroon

en: Style
nl: Stijl

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Please wait...
nl: Even geduld...

en: Variables
nl: Variabelen

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Data
nl: Gegevens

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Patterns
nl: Patronen

en: Variants
nl: Varianten

en: Bundle
nl: Bundel

en: Styles
nl: Stijlen

en: Add variant
nl: Variant toevoegen

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Library
nl: Bibliotheek

en: Libraries
nl: Bibliotheken

en: Administrative tags
nl: Beheer-tags

en: Duplicate of @label
nl: Duplicaat van @label
