Component Library (1.0.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (42 entries)

en: User interface
pt: Interface do utilizador

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Tag
pt: Etiqueta

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Default
pt: Por defeito

en: Core
pt: Núcleo

en: View
pt: Mostrar

en: Theme
pt: Tema

en: path
pt: caminho

en: Files
pt: Ficheiros

en: Memory Limit
pt: Limite de Memória

en: Code
pt: Código

en: Override
pt: Substituir

en: Pattern
pt: Padrão

en: Style
pt: Estilo

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: Please wait...
pt: Por favor aguarde...

en: Variables
pt: Variáveis

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Data
pt: Dados

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Patterns
pt: Padrões

en: Variants
pt: Variações

en: Bundle
pt: Pacote

en: Styles
pt: Estilos

en: Add variant
pt: Adicionar variante

en: Library
pt: Biblioteca

en: Administrative tags
pt: Etiquetas administrativas

en: Duplicate of @label
pt: Duplicado de @label
