Component Library (1.0.0-alpha6) - en to fr translation catalogue (41 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Remove
fr: Retirer

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Tag
fr: Étiquette

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Preview
fr: Aperçu

en: Default
fr: Par défaut

en: Core
fr: Cœur

en: View
fr: Voir

en: Theme
fr: Thème

en: path
fr: chemin

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Files
fr: Fichiers

en: Override
fr: Supplanter

en: Pattern
fr: Motif

en: Template
fr: Gabarit

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: Please wait...
fr: Veuillez patienter...

en: Machine name
fr: Nom système

en: Data
fr: Données

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Patterns
fr: Motifs

en: Variants
fr: Variantes

en: Bundle
fr: Type

en: Add variant
fr: Ajouter une variante

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Library
fr: Bibliothèque

en: Libraries
fr: Bibliothèques

en: View Mode
fr: Mode d'affichage

en: Administrative tags
fr: Mots-clés administratifs

en: Duplicate of @label
fr: Copie de @label
