Computed Field (3.0.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (17 entries)

en: Prefix
ar: سابقة

en: Suffix
ar: لاحقة

en: default
ar: المبدئي

en: Default
ar: الافتراضي

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: Cache
ar: ذاكرة التخزين المؤقت

en: minutes
ar: دقائق

en: day
ar: يوم

en: hour
ar: ساعة

en: Unformatted
ar: غير منسق

en: Float
ar: عدد حقيقي

en: Precision
ar: الدقة

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
ar: العدد الإجمالي للأرقام التي يمكن تخزينها في قاعدة البيانات، بما في ذلك الأرقام على يمين الفاصلة العشرية.

en: The number of digits to the right of the decimal.
ar: عدد الأرقام بعد الفاصلة.

en: About
ar: حول

en: The maximum length of the field in characters.
ar: أقصى طول للحقل بعدد الحروف.

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
ar: تعريف نص يجب أن يتقدم القيمة، مثل 'م' أو 'كيلوبت/ثانية'. اتركه فارغا في حال لا شيء. افصل قيم المفرد والجمع بإشارة عصا ('4جنيه|جنيهات').
