Computed Field (8.x-2.0) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: default
fa: پیش‌فرض

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: hours
fa: ساعت‌

en: days
fa: روزها

en: Computed
fa: محاسبه شده

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Cache
fa: حافظه موقت

en: second
fa: دوم

en: minute
fa: دقیقه

en: minutes
fa: دقیقه

en: day
fa: روز

en: hour
fa: ساعت

en: Unformatted
fa: قالب‌بندی نشده

en: PHP Code
fa: کد PHP

en: Float
fa: شناور

en: Precision
fa: دقت

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
fa: مجموع تعداد ارقامی که در پایگاه داده ذخیره شود، شامل ارقامی که در سمت راست اعشار قرار می‌گیرد.

en: The number of digits to the right of the decimal.
fa: تعداد ارقام سمت راست اعشار.

en: About
fa: درباره

en: The maximum length of the field in characters.
fa: حداکثر طول فیلد به کاراکتر.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
fa: یک رشته مانند '$ ' or '&euro; ' که پسوند متن مورد نظر خواهد شد وارد نمایید. برای هیچ خالی بگذارید. مقادیر مفرد و جمع را با | از هم جدا کنید ('pound|pounds').

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
fa: یک رشته مانند ' m', ' kb/s'  که پیشوند متن مورد نظر خواهد شد وارد نمایید. برای هیچ خالی بگذارید. مقادیر مفرد و جمع را با | از هم جدا کنید ('pound|pounds').

en: Unsanitized
fa: پاکسازی نشده
