Config default image (8.x-2.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (11 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Media
tr: Medya

en: Image path
tr: Resim yolu

en: Default image
tr: Ön tanımlı resim

en: Alternative text
tr: Alternatif metin

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
tr: Başlık (title) özniteliği fare resim üzerinde gezinirken ipucu olarak gösterilecektir.

en: Image style
tr: Resim stili

en: Link image to
tr: Resmin bağlanacağı yer

en: This text will be used by screen readers, search engines, and when the image cannot be loaded.
tr: Bu metin ekran okuyucular, arama motorları tarafından ve görsel yüklenemediğinde kullanılır.
