Config Entity Revisions (8.x-1.0-beta1) - en to ar translation catalogue (46 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: Explanation or submission guidelines
ar: الشرح أو توجيهات الإرسال

en: Disabled
ar: معطل

en: Edit
ar: تحرير

en: Display settings
ar: إعدادات العرض

en: Required
ar: ضروري

en: Name
ar: الاسم

en: View
ar: عرض

en: Add content
ar: إضافة محتوى

en: Published
ar: منشور

en: Title field label
ar: لافتة حقل العنوان

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Sticky at top of lists
ar: مُثَبَّت أعلى القوائم

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Optional
ar: اختياري

en: Publishing options
ar: خيارات النشر

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Revert
ar: استرجع

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Default options
ar: الخيارات الافتراضية

en: webform
ar: استمارة ويب

en: Publish
ar: انشر

en: Save content type
ar: حفظ نوع المحتوى

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Delete content type
ar: حذف نوع المحتوى

en: Language settings
ar: إعدادات اللغات

en: The content type %name has been updated.
ar: تم تحديث نوع المحتوى %name.

en: The content type %name has been added.
ar: أُضيف نوع المحتوى %name.

en: Submission form settings
ar: إعدادات استمارة النشر

en: Added content type %name.
ar: أُضيف نوع المحتوى %name.

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Add content type
ar: إضافة نوع محتوى

en: Revert to earlier revision
ar: استعد مراجعة سابقة

en: Elements
ar: العناصر

en: Preview before submitting
ar: المعاينة قبل الإرسال

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
ar: سيتم عرض هذا النص في أعلى الصفحة أثناء إنشاء أو تعديل هذا النوع من المحتوى.

en: Users with the <em>Administer content</em> permission will be able to override these options.
ar: المستخدمون الذين لهم صلاحية <em>إدارة المحتوى</em> يمكنهم تجاوز هذه الخيارات.

en: Author username and publish date will be displayed.
ar: سيتم عرض اسم المستخدم للمؤلف وتاريخ النشر.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ar: الاسم البرمجي غير صحيح. يرجى إدخال اسم مختلف عن %invalid.

en: Revisions are required.
ar: المراجعات مطلوبة.
