Config Entity Revisions (8.x-1.0-beta1) - en to he translation catalogue (49 entries)

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: List
he: רשימה

en: Description
he: תיאור

en: Explanation or submission guidelines
he: הסבר או הנחיות שליחה

en: Disabled
he: מושבת

en: Edit
he: עריכה

en: Display settings
he: הגדרות תצוגה

en: Required
he: נדרש

en: Name
he: שם

en: View
he: צפיה

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Published
he: מפורסם

en: Title field label
he: תגית שדה הכותרת

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Sticky at top of lists
he: דביק בראש רשימות

en: Revisions
he: גרסאות

en: Configuration
he: הגדרות

en: Optional
he: אופציונאלי

en: Publishing options
he: אפשרויות פרסום

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: Revert
he: שחזור

en: Revision
he: גרסה

en: Select different revisions to compare.
he: בחר מהדורות שונות להשוואה.

en: Changed
he: השתנה

en: Default options
he: אפשרויות ברירת מחדל

en: Publish
he: פרסם

en: Save content type
he: שמירת סוג התוכן

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך למחוק את הגרסה מתאריך %revision-date?

en: Delete content type
he: מחיקת סוג התוכן

en: Language settings
he: הגדרות שפה

en: The content type %name has been updated.
he: סוג התוכן %name עודכן.

en: The content type %name has been added.
he: סוג התוכן %name התווסף.

en: Submission form settings
he: הגדרות והתנהגות בעת הגשת הטופס

en: Added content type %name.
he: סוג תוכן %name התווסף.

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: Add content type
he: הוספת סוג תוכן

en: Revert to earlier revision
he: חזרה לגרסה מוקדמת יותר

en: Current revision
he: גרסה נוכחית

en: Preview before submitting
he: תצוגה מקדימה לפני שמירה

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
he: הטקסט הזה יוצג בראש העמוד כאשר יוצרים או עורכים תכנים השייכים לסוג תוכן זה.

en: Users with the <em>Administer content</em> permission will be able to override these options.
he: משתמשים עם הרשאת <em>ניהול תוכן</em> יוכלו לדרוס אפשרויות אלו.

en: Author username and publish date will be displayed.
he: יוצגו שם המשתמש של המחבר/ת ותאריך הפרסום.

en: Edit %label content type
he: עריכת סוג התוכן %label

en: Display author and date information
he: הצגת שם הכותב/ת ותאריך הפרסום

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>Add content</em> page. This name must be unique.
he: שם סוג התוכן בפורמט קריא לבני אדם. בשם זה יופיע סוג התוכן ברשימה שבדף  <em>יצירת תוכן</em>. השם חייב להיות ייחודי.

en: @date by @username
he: @date ע"י @username

en: This text will be displayed on the <em>Add new content</em> page.
he: טקסט זה יוצג בדף <em>צירת תוכן</em>.
