Config Entity Revisions (8.x-1.6) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: List
fa: فهرست

en: Language
fa: زبان

en: Edit
fa: ویرایش

en: Views
fa: نماها

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Create new revision
fa: ایجاد بازبینی جدید

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revision
fa: بازبینی

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Completed
fa: تکمیل شد

en: Submissions
fa: ارسال‌ها

en: Webform
fa: فرم ساز

en: Publish
fa: انتشار

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف بازبینی مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: Locked
fa: قفل شده

en: IP address
fa: نشانی IP

en: Copy of the revision from %date.
fa: کپی نسخه %date

en: Revert to earlier revision
fa: بازگردانی به بازبینی قبلی

en: Elements
fa: عنصرها
