Config Entity Revisions (8.x-1.7) - en to ur translation catalogue (9 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: List
ur: فہرست

en: Language
ur: زبان

en: Edit
ur: تدوین

en: Views
ur: ویوز

en: ID
ur: شناخت

en: Locked
ur: بند
