Config Pages (8.x-2.9) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Edit
fa: ویرایش

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Import
fa: ورود

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Path
fa: مسیر

en: Menu
fa: منو

en: ID
fa: شناسه

en: Is less than
fa: کوچکتر است از

en: Is less than or equal to
fa: کوچکتر یا مساوی است با

en: Is equal to
fa: برابر است با

en: Is greater than or equal to
fa: بزرگتر یا مساوی است با

en: Is greater than
fa: بزرگتر است از

en: Is not equal to
fa: برابر نیست با

en: Operator
fa: عملگر

en: Full
fa: کامل

en: Token
fa: توکن

en: Entity
fa: عنصر

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Context
fa: زمینه
