Config Pages (8.x-2.9) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Save
id: Simpan

en: Path
id: Jalur

en: Is less than
id: Kurang dari

en: Is less than or equal to
id: Kurang dari atau sama dengan

en: Is equal to
id: Sama dengan

en: Is greater than or equal to
id: Lebih besar atau sama dengan

en: Is greater than
id: Lebih besar dari

en: Is not equal to
id: Tidak sama dengan

en: Full
id: Penuh

en: Entity
id: Entitas

en: Changed
id: Berubah

en: Context
id: Kontek

en: @type %info has been created.
id: @type %info telah dibuat.

en: @type %info has been updated.
id: @type %info telah diperbarui.
