Config Policy (8.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (31 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Weight
ar: الوزن

en: Name
ar: الاسم

en: Back
ar: رجوع

en: Label
ar: التسمية

en: Add
ar: إضافة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Overridden
ar: متجاوز

en: Add rule
ar: أضف قاعدة

en: Finish
ar: إنهاء

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Rule
ar: قاعدة

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Required field
ar: حقل ضروري

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Entity types
ar: أنواع الكيانات

en: Are you sure you want to delete the %name policy?
ar: هل انت متأكد أنك تريد حذف السياسة %name ؟
