Config Policy (8.x-1.4-alpha1) - en to de translation catalogue (38 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Type
de: Typ

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Description
de: Beschreibung

en: Enable
de: Aktivieren

en: Disable
de: Deaktivieren

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Weight
de: Gewichtung

en: Back
de: Zurück

en: Label
de: Beschriftung

en: Add
de: Hinzufügen

en: No issues found.
de: Keine Probleme gefunden.

en: Overridden
de: Übersteuert

en: Add rule
de: Regel hinzufügen

en: Validate
de: Überprüfen

en: Finish
de: Abschließen

en: About
de: Über

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Rule
de: Regel

en: Bundles
de: Subtypen

en: Bundle
de: Subtyp

en: Field label
de: Feld-Beschriftung

en: Required field
de: Pflichtfeld

en: Update rule
de: Regel aktualisieren

en: Weight for @title
de: Gewichtung für @title

en: Entity types
de: Entitätstypen

en: View modes
de: Inhaltsdarstellungen

en: Are you sure you want to delete the %name policy?
de: Möchten Sie die Passwortrichtlinie %name wirklich löschen?

en: The rule %name has been deleted.
de: Die Regel %name wurde gelöscht.

en: Select a new rule
de: Neue Regel auswählen

en: Weight for new rule
de: Gewichtung der neuen Regel

en: Configuration prefix
de: Konfigurationspräfix
