Configuration Read-only Filter (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Edit
pt: Editar

en: Label
pt: Rótulo

en: Form ID
pt: ID do formulário

en: Configuration
pt: Configurações

en: Selection type
pt: Tipo de seleção

en: Route name
pt: Nome da rota
