Configuration Split (8.x-1.0-beta4) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Weight
fa: وزن

en: Label
fa: برچسب

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: ID
fa: شناسه

en: Active
fa: فعال

en: Folder
fa: پوشه

en: Themes
fa: پوسته‌ها

en: Machine name
fa: نام ماشینی
