Configuration Split (8.x-1.9) - en to fr translation catalogue (31 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: None
fr: Aucun(e)

en: Weight
fr: Poids

en: Import
fr: Importer

en: Export
fr: Exporter

en: Label
fr: Libellé

en: Preview
fr: Aperçu

en: Advanced settings
fr: Paramètres avancés

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Default status
fr: Statut par défaut

en: Active
fr: Actif

en: Database
fr: Base de données

en: Advanced
fr: Avancé

en: Inactive
fr: Inactif

en: Folder
fr: Répertoire

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Current status
fr: Statut actuel

en: Themes
fr: Thèmes

en: Storage
fr: Stockage

en: Activate
fr: Activer

en: Deactivate
fr: Désactiver

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Uses
fr: Utilisations

en: Config
fr: Configuration

en: Additional configuration
fr: Configuration complémentaire

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.

en: Missing required data for configuration: %config
fr: Des données requises sont manquantes pour la configuration : %config
